hukuk haberleri
Savcı Mehmet Selim Kiraz son yolculuğuna uğurlandı! Yazdır
Sosyal Medyada Bizi Paylaşın

İstanbul Adliyesi'nde düzenlenen silahlı saldırıda şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, son yolcuğuna uğurlandı. Cenazede şehit savcının eşi, tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Mehmet Selim Kiraz'ın minik oğlu ise, babası için dua etti.

Savcı Mehmet Selim Kiraz için ilk tören şehit olduğı Çağlayan Adliyesi'nde yapıldı. Ardından da Eyüp Sultan Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Cenazeye Türkiye Büyük Millet Meclis (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek,Başbakan  Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşegül İslam, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Bakan Bekir Bozdağ, eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, Birinci Ordu Komutanı Salih Zeki Çolak, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, mesai arkadaşları, savcılar ve hakimler katıldı.

Bir süre sonra cenazeye Başbakan Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın da katıldığı görüldü.

Cenazede taziyeleri baba Hakkı Kiraz kabul etti. Cenaze boyunca tek damla yaş akmayan acılı baba, ağlayanları da teselli etti. Şehit savcının oğlunu da bir an olsun yanından ayırmadı. Babası için dua eden minik çocuk, bir yandan da elindeki simidi yedi.

TABUTA SON KEZ SARILDI

Şehit savcının eşi Yasemin Kiraz ise eşinin tabutuna son kez sarıldı. Eşinin fotoğrafını öpen Kiraz, gözyaşı döktü. Bazı vatandaşların Mehmet Selim Kiraz'ın fotoğraflarını taşıdığı görüldü.

Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın cenazesini İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran kıldırdı. Cenaze töreni ardından şehit için helallik alındı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da aralarında bulunduğu kalabalık bir grup tarafından omuzlara alınan cenaze Eyüp Mezarlığı'na götürülerek toprağa verildi.

ERDOĞAN ERKEN DÖNÜYOR

Cumhurbaşkanı Erecep Tayyip Erdoğan da Bükreş'teki akşam yemeğini iptal ederek Türkiye'ye erken dönecek. Erdoğan savcının ailesine taziye ziyaretinde bulunacak.

 

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTIRILDI

Tören öncesi adliye önünde geniş güvenlik önlemleri alındı. Adliye önüne çok sayıda polis ekibi, zırhlı araç ve TOMA sevk edildi.

 

Copyright © 1999-2018 | Güneş Hukuk Bürosu
Antalya / Türkiye