hukuk haberleri
Mahkemeden ‘emsal’ niteliğinde ‘takı’ kararı Yazdır
Sosyal Medyada Bizi Paylaşın
Mahkemeden ‘emsal’ niteliğinde ‘takı’ kararı

Boşandı, düğün takılarını fotoğraflarla geri aldı. Düğün görüntülerinin bulunduğu bir video kaydı ile 13 kare fotoğrafı delil olarak sundu.

İstanbul’da yaşayan Emine K., eşi İsmet K.’dan şiddet gördüğü gerekçesiyle İstanbul Aile Mahkemesi’ne açtığı boşanma davasıyla ayrıldı. Tek çocuğunun velayetini de alan kadın, babaevine döndü. Çalışmadığı için geliri olmayan Emine K., evliliğinin ilk günlerinde İsmet K.’nın “işyeri açacağım” diyerek düğün takılarını zorla aldığı gerekçesiyle ikinci kez mahkemenin yolunu tuttu.

“Eşya alacağı” davası açan Emine K. 9 bilezik ve 17 çeyrek altın ile 25 bin TL tazminat istedi. Düğün görüntülerinin bulunduğu bir video kaydı ile 13 kare fotoğrafı delil olarak sundu. İsmet K. ise işyeri açacağı için karısının kendi rızasıyla 6 bileziği kendisine verdiğini, diğer ziynet eşyalarına dokunmadığını savundu. Fotoğraf ve görüntüleri bilirkişiye inceleten aile mahkemesi, kadının tazminat istemini reddederken, eski kocanın 275 TL aylık nafaka ödemesine karar verdi. Ayrıca İsmet K.’nın altınları rızayla aldığını ispatlayamadığını gerekçe göstererek, 9 adet 20’şer gramdan 22’şer ayar bilezik ile 17 çeyrek altının ücreti olan 12 bin 500 TL’yi eski karısına ödemesine karar verdi.

 

Hayati ARIGAN / GAZETE HABERTÜRK

Copyright © 1999-2018 | Güneş Hukuk Bürosu
Antalya / Türkiye