hukuk haberleri
Emeklilere kötü haber! İntibak davasında ret kararı çıktı! Yazdır
Sosyal Medyada Bizi Paylaşın

2000 yılı sonrası emekli olanların merakla bekledikleri intibak zammı davasında karar verildi. Türkiye Emekliler Derneği tarafından açılan intibak zammı davasından ret kararı çıktı.

Büyük umutlarla beklenen intibak zammı 2000 yılı öncesinde emekli olan 2 milyon kişiye verilmişti. 2000 yılı sonrasında emekli olanlar için ise Türkiye Emekliler Derneği'nin açtığı intibak davasının duruşması bekleniyordu. Ancak emeklilerin merakla bekledikleri intibak zammı davasından beklenen sonuç tekrardan çıkmadı. 

Türkiye Emekliler Derneği tarafından açılan intibak davası Ankara 3. İş Mahkemesi’nde görüldü. Davacı adına duruşmada Avukat Yavuz Dersan yer aldı.
Davanın bugün görülen duruşmasında ret kararı çıktı. Dersan karar sonrası yaptığı açıklamada, kararın anayasa aykırılık olduğu gerekçesiyle temyiz edildiğini ve davanın artık temyiz mahkemesi olan Yargıtay’a taşındığını açıkladı.
Bu davanın yasama organını da etkileyeceğini ifade eden Dersan, “Yasama organı da bu kanunun çıkması noktasında herhalde bir an önce etkin bir çalışma yürütür diye bekliyoruz” dedi.
Davada kabul kararı çıksaydı 2000 yılı sonrası emekli olanlar yaklaşık 250 TL fazla para alacaktı.


İHA

Copyright © 1999-2018 | Güneş Hukuk Bürosu
Antalya / Türkiye