hukuk haberleri
Duruşmadaki tartışma ardından silahlı çatışma Yazdır
Sosyal Medyada Bizi Paylaşın

 BURSA'nın Mustafakemalpaşa İlçesi'nde kablo hırsızlığı yaptığı iddiasıyla yargılanan ve çıktıkları duruşmada bir birlerini suçlayan 60 yaşındaki Ahmet Korkut ile 31 yaşındaki Mehmet Moral arasındaki gerginlik duruşma sonrası çatışmaya dönüştü. Moral, evine gelip kendisiyle tartışan Ahmet Korkut'u öldürdü. 8 kişinin de yaralandığı olayları jandarma güçlükle kontrol altına aldı.
İlçede Romanlar'ın oturduğu Ovaazatlı Merkez Mahallesi'nde geçen şubat ayında telefon kablosu hırsızlığı ardından yakalanan Mehmet Moral ve Ahmet Korkut hakkında Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'Hırsızlık' suçundan dava açıldı. Tutuksuz yargılanan sanıkların yargılamasına dün devam edildi. Moral ve Korkut duruşmada birbirlerini suçladı. Adliyede birbirlerini suçlayan sanıklardan 'Zengin Ahmet' olarak ile tanınan Ahmet Korkut'un dün saat 18.00 sıralarında tartıştığı Mehmet Moral'in evine gitmesiyle başladı. Taraflar arasındaki tartışmaya aileleride karıştı. Mehmet Moral, tüfekle önce havaya ardından Ahmet Korkut'a ateş etti. Bunun üzerine çıkan çatışmada 23-60 yaşlarındaki Ahmet Korkut, Necati Korkut, Yıldız Korkut, İlyas Korkut, Mehmet Moral, Selim Moral, Zeki Moral, Bayram Üzel ve soyadı öğrenilemeyen Cemile adlı kadın saçma, sopa ve baltalarla yaralandı. Ahmet Korkut, kaldırıldığı hastanede kurtarılamazken cinayet sanığı Mehmet Moral Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.
Güvenlik önlemlerini artıran jandarma olaylara karışan Bülent Tokaç, Erdoğan Koç ve Nuri Koç'u gözaltına alırken Mustafakemalpaşa Kaymakamlığ'na vekaleten bakan Karacabey Kaymakamı Dursun Balaban, ilçeye gelip mahalledeki ailelerle görüştü.

Copyright © 1999-2018 | Güneş Hukuk Bürosu
Antalya / Türkiye